Warsztaty E-MOTION w Tivoli (Rzym)

24 czerwca w Tivoli we Włoszech odbyły się ogólnokrajowe warsztaty w ramach projektu E-MOTION, zorganizowane we współpracy z Istituto Comprensivo Tivoli IV – Pacifici.

Warsztaty miały na celu umożliwienie rodzicom, nauczycielom i innym profesjonalistom poznania opracowanego modelu wsparcia dzieci wysoko wrażliwych, opracowanego przez zespół międzynarodowych ekspertów.

Szkolenie cieszyło się dużym zainteresowaniem, 96 uczestników tej edycji wzięło udział w szkoleniu stacjonarnym i online.

Pierwszym celem szkolenia było zapoznanie uczestników z różnorodnymi narzędziami, strategiami edukacyjnymi i technikami wspierania opracowanymi w ramach projektu E-motion. Drugim celem była refleksja nad różnymi zagadnieniami i wyzwaniami związanymi z nauczaniem i wychowaniem dzieci wysoko wrażliwych.

Wszyscy uczestnicy byli pełni uznania za sprawną organizację, złożoną treść przygotowanych materiałów, a także inspirujące wystąpienia wykładowców Mario Tallarico, Maria Fabiani, Alessia Bulla i Tonino Novelli, dwa wystąpeinia nauczycieli – Francesca De Nicola i Pina Camilleri, oraz wystąpienia dwóch rodziców – Ignazio Gioia i Live Kindamba Kajinga. Wydarzeniu przewodniczyła Pani Virginia Belli, dyrektor jednej ze szkół pilotażowych projektu E-motion.

Tak niektórzy z uczestników wypowiedzieli się na temat szkolenia:

  • Już tak dawno nie byłem na szkoleniu, które tak bardzo by mi się podobało! Nie chodzi tylko o to, że Maria i Alessia są naprawdę niesamowitymi instruktorkami, ale także o użyteczność treści i narzędzi oraz o to, jak nam je nam zaprezentowały. Dużo się nauczyłem i dostrzegam wiele możliwości wykorzystania ich na moich zajęciach.
  • Szkolenie bardzo mi się podobało i wierzę, że biorąc pod uwagę okoliczności, zorganizowaliście wszystko w najlepszy możliwy sposób.
  • Szkolenie bardzo mi się podobało, nauczyłem się wielu przydatnych rzeczy. Bardzo się cieszę, że w nim uczestniczyłam i jeszcze raz dziękuję za umożliwienie mi wzięcia udziału w warsztatach.
  • Słuchanie wystąpień Piny, Franceski i rodziców było inspirujące, ich historie były bardzo głębokie i przekonujące. Dobra robota dla wszystkich za przemówienia.
  •  Bardzo poruszyło mnie wideo Tonino Novelli, wyraża więcej niż słowa.   
  •  Dołączenie do treningu Marii było poniekąd magiczne…
  • Prezentacja Franceski była wciągająca intelektualnie, bardzo interesująca i bardzo pouczająca.
  • E-motion to świetna sieć projektów i współpracy. Byłem pod wrażeniem wystąpień nauczycieli i rodziców. Chciałbym wziąć udział w kolejnych zajęciach.
  • To był już mój drugi trening z Marią jako trenerem, jest w tym znakomita.
  • Szkolenie bardzo mi się podobało i już wdrażam go w życie.

Like this article?

Share on Facebook
Share on Twitter