Ambasadorzy wysokiej wrażliwości

Czwarty moduł (Podcasts) zawiera historie „ambasadorów” wysokiej wrażliwości – osób ze świata sztuki, nauki, biznesu, opowiadających o swoim doświadczaniu wysokiej wrażliwości. Ich perspektywa, jako osób dorosłych wnosi wiele do rozumienia roli środowiska w jakim wychowuje się wysoko wrażliwe dziecko. Mamy przyjemność przedstawić ambasadorów z Polski, Włoch, Hiszpanii, Macedonii Północnej i Rumunii

Natalia Niemen

Urodzona 24 stycznia 1976 w Warszawie – polska piosenkarka, altowiolistka, autorka tekstów i muzyki, malarka. Natalia Niemen jest córką muzyka Czesława Niemena i Małgorzaty Niemen, modelki; jej młodsza siostra Eleonora Niemen także jest piosenkarką.

Mietek Szcześniak

Urodził się 9 lipca 1964 roku w Kaliszu – polski piosenkarz, kompozytor i autor tekstów, reprezentant Polski na 44. Konkursie Piosenki Eurowizji. Zadebiutował w zespole muzycznym Ikary już jako sześciolatek, potem w zespole Funk Factory, z którym w 1984 roku zarejestrował swe pierwsze nagrania dla Polskiego Radia w Szczecinie.

Tomasz Korpanty

Z zamiłowania i wykształcenia wokalista, autor tekstów i muzyki oraz producent muzyczny i wydawca. Jest absolwentem Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach na kierunku Wokalistyka Estradowa oraz absolwentem Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w klasie prof. dr hab. Renaty Danel.

Podcasty partnerów

María Fernández

Urodziła się w Kordobie w 1994 roku. Jest nauczycielką angielskiego na poziomie szkoły podstawowej. Ukończyła dwujęzyczne nauczanie podstawowe na Uniwersytecie w Granadzie i uzyskała tytuł magistra w dziedzinie badań edukacyjnych i innowacji. Biegle włada językiem angielskim, francuskim i portugalskim.

Iria Fariñas

Urodziła się w Madrycie w 1996 roku. Jest pisarką, organizatorką wydarzeń literackich i artystką plastyczną. Studiowała sztuki plastyczne oraz zajmowała się praktyką zawodową w zakresie sztuk wizualnych w Coco School. 

Raquel Marichal

Urodziła się w 1981 roku na Teneryfie (Wysypy Kanaryjskie). Określa siebie jako osobę wysoko wrażliwą. To właśnie wrażliwość naznaczyła jej życie prowadząc przez proces, który zakończył się odkrywaniem siebie, jej zalet, mocnych i słabych stron. 

Alicia Toledo

Alicia Toledo urodziła się w 1981 roku na Teneryfie (Wyspy Kanaryjskie).

Jest osobą o „wysokiej spostrzegawczości” dzięki której była w stanie poznać samą siebie, swoje zalety oraz mocne i słabe strony. Będąc osobą wysoce kreatywną postanowiła zostać grafikiem i technikiem audiowizualnym.

Giorgio Battistelli

Urodzony w Albano Laziale w 1953 roku, Giorgio Battistelli studiował kompozycję na Uniwersytecie w L’Aquila, gdzie uzyskał dyplom w 1978 roku. Równocześnie uczęszczał na seminaria Karlheinza Stockhausena i Mauricio Kagela w Kolonii. W latach 1978-1979 brał udział w kursach współczesnego teatru muzycznego u Jeana Pierre’a Droueta i Gastona Sylvestre’a w Paryżu.

Carola Finotti

Urodzona w Rzymie 27 lipca 2007 roku, przy dźwiękach koncertów Bacha, Carola oddycha muzyką odkąd przyszła na świat. W wieku trzech lat rozpoczęła naukę rytmiki, uczęszczając do CESMI Suzuki Center. W wieku pięciu lat rozpoczęła naukę gry na fortepianie pod kierunkiem M ° Rosabianca Merico, przy wsparciu ojca, również muzyka.

Diana Mocanu

Diana Mocanu jest artystką cyfrową. Uzyskała tytuł licencjata w dziedzinie sztuki na Wydziale Grafiki na National University of Arts w Bukareszcie w klasie profesor Anca Boeriu w  2019 r.

Jeszcze jako studentka brała udział w wystawie „Aici-Acolo” w Pałacu Cotroceni. Wystawa poświęconona była tematyce rewolucji 1989 roku. Pomogła w organizacji akcji „Co dalej? – Wystawa dyplomowa 2019 w Pałacu ‘BCR’” oraz wzięła udział w autorskim projekcie dyplomowym pt “Introspekcja”. Po ukończeniu studiów, jej film został zaprezentowany w programie „GRAFICA T NĂRĂ. Jej twórczość została przedstawiona również podczas wystawy ”Supermarketul de ARTĂ”, zorganizowanej przez Galateca Gallery i NeoArt Romania Association. Oprócz cyfrowego malarstwa i ilustracji, jej pasją jest przede wszystkim proza oraz modelowanie 3D.

Alexandra Cristea

Alexandra Cristea studentka Mihai Eminescu College w Bukareszcie, gdzie uczy się swoich ulubionych przedmiotów – historii, literatury i języków obcych.

Pasjonuje się muzyką, sztuką cyfrową i wyrażaniem swoich uczuć poprzez pisanie na swoim blogu i prowadzenie dzienników. Posiadając imponującą kolekcję czasopism. Uwielbia doradzać przyjaciołom i rozumieć znaczenie przeżywanych emocji.

Vjollca Sadiku

Urodzona w mieście Debar, obecnie Macedonia Północna. Ukończyła podstawową oraz średnią edukację w rodzinnym mieście, studiowała dziennikarstwo na Państwowym Uniwersytecie w Tetowie. Przez wiele lat pracowała w lokalnej stacji radiowej w mieście Debar, współpracując jednocześnie z regionalną telewizją. Obecnie pracuje jako dziennikarka w Kanał 3 Debar oraz współpracuje z lokalnymi wydawnictwami, takimi jak: Time, Pensioner Plus.

Kenan Mimidinoski

Urodzony w mieście Debar, obecnie Macedonia Północna. Ukończył podstawową i średnią edukację w swoim rodzinnym mieście, studiował prawo na Uniwersytecie św. Cyryla i Metodego w Skopie. Już w szkole średniej, razem z braćmi i grupą przyjaciół założył grupę muzyczną o nazwie Enigma. Była to pierwsza rockowa kapela w Debar, grająca koncerty w trzech językach. Pracował w różnych stacjach telewizyjnych oraz prasie jako dziennikarz. Obecnie zajmuje się przygotowywaniem książki, która ukaże się za rok.