Konferencja: Model wsparcia wysoko wrażliwych dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym

Informacje o wydarzeniu

Konsorcjum projektu E-MOTION zaprasza chętnych: Organy Prowadzące Przedszkola oraz Szkoły Podstawowe, Dyrekcję Przedszkoli oraz Szkół Podstawowych, Przedstawicieli Ośrodków Doskonalenia Zawodowego, Przedstawiciele Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych, a także Psycholodzy i Pedagodzy do udziału w międzynarodowej konferencji pt. „Model wsparcia wysoko wrażliwych dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym”!

Cel szkolenia

Celem konferencji będzie przekazanie Państwu wiedzy na temat wysokiej wrażliwości (wrażliwości przetwarzania sensorycznego i wrażliwości środowiskowej), wiedzy o funkcjonowaniu dziecka wysoko wrażliwego w środowisku szkolnym i domowym, a także zaprezentowania narzędzia do pomiaru wrażliwości oraz materiałów wspierających pracę rodziców, nauczycieli przedszkoli, szkół podstawowych, psychologów.

Eksperci zaprezentują, w jaki sposób wspierać wysoko wrażliwe dzieci i jak tworzyć warunki dla ich prawidłowego rozwoju.

Konferencja oraz zaprezentowane podczas niej materiały zostały opracowane w ramach międzynarodowego projektu „E-MOTION. Potential of highlysensitivity”, który koncentruje się na opracowaniu modelu wsparcia dzieci wysoko wrażliwych we współpracy z ich rodzicami i nauczycielami przedszkoli oraz szkół podstawowych.

Kiedy i gdzie?

Wydarzenie odbędzie się 10 czerwca 2021 r. w godzinach 9:00 – 13:00 w siedzibie Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji w Lublinie, przy ul. Projektowej 4.

Konferencja zaplanowana jest w trybie hybrydowym: stacjonarnie oraz online.

Organizatorzy:

  • Wyższa Szkoła Ekonomi i Innowacji w Lublinie
  • Uniwersytet Alicante
  • Miasto Rzym
  • JOUDG „Breshia”
  • Stowarzyszenie Psychologów Expert Psy
  • Uniwersytet La Laguna

Rejestracja:

Warunkiem udziału w konferencji jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego:

https://forms.gle/4yBVRKc7uY5Q9TPy8 w terminie do 01.06.2021.

Konferencja jest bezpłatna oraz otwarta dla zarejestrowanych uczestników.

PATRONAT MEDIALNY