Kolejny 'Ambasador’ Wysokiej Wrażliwości – Tomasz Korpanty

Przedstawiamy kolejnego „Ambasadora” Wysokiej Wrażliwości, który podzielił się z nami swoimi doświadczeniami. Tomasz Korpanty – z zamiłowania i wykształcenia wokalista, autor tekstów i muzyki oraz producent muzyczny i wydawca. Jest absolwentem Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach na kierunku Wokalistyka Estradowa oraz absolwentem Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w klasie prof. dr hab. Renaty Danel. Na przestrzeni kilku dziesięciu lat swojej pracy artystycznej współpracował m.in. z: Varius Manx, Andrzejem Piasecznym, Wiesławem Pieregorólką, Tomaszem Momotem.

Ma na swoim koncie kilka płyt długogrających i ze względu na swój dorobek artystyczny od kilku lat jest Członkiem Zwyczajnym ZAikS. Jego głos można usłyszeć m.in. na ścieżce dźwiękowej do filmu „Kochaj i tańcz” i serialu „39 i pół” oraz w spotach muzycznych popularnych stacji radiowych w Polsce. Pracował jako wokalista w programach telewizyjnych:

  • „Szymon Majewski Show”,
  • „Hity dekady”,
  • „Kraj się śmieje”,

był też współtwórcą programu „Przestrzeń dźwiękowa” (TVP Lublin).

Jego pasją jest uczenie innych, więc od kilku lat pracuje także jako nauczyciel śpiewu w wielu miejscach naszego kraju. Obecnie Tomasz jest wokalistą zespołu De Mono Marka Kościkiewicza, z którym nagrał płytę „Enter”. Posłuchajcie co Tomasz mówi o wrażliwości:

Like this article?

Share on Facebook
Share on Twitter